خودروهای خودران

بوش مجوز تست خودروهای خودران را بدست آورد !!!

شرکت بوش توانست اولین مجوز تست خودروهای بدون راننده را در شهر ویکتوریای استرالیا دریافت کند . این مجوز به عنوان بخشی از طرح رانندگی خودکار (ADS : Automated Driving System) صادر شده است . ADS به شرکت های مختلف ، مجوز آزمایش خودروهای خودران را در شرایط واقعی در سراسر جاده های استرالیا را می دهد .

خودروی خودران
خودروی خودران

شرکت بوش برای آزمایش اولیه خود ، مجوز رانندگی در خیابان های کوچک روستایی (Rural Streets) را دریافت کرده است . مدیرعامل بوش ، گارین اسمیت در این باره گفت :

” شرکت بوش در سیستم های ایمنی خودرو همواره مطرح بوده است . این شرکت تمایل دارد این آزمایش را با کمک فناوری های نوین آغاز کند . هدف ما کاهش مخاطرات در جاده ها و افزایش ایمنی شهروندان می باشد. “

گاوین اسمیت مدیرعامل بوش

قابل توجه است که در ویکتوریای استرالیا ، آمار مرگ و میر بر اثر تصادفات ۵ برابر میانگین جهانی است . مقامات این شهر امیدوارند با طرح های فناورانه بتوانند به طور قابل ملاحظه ای این آمار را کاهش دهند .

اولین آزمایش ماشین های بدون راننده در استرالیا در شرایط واقعی و با سرعت بالا صورت خواهد پذیرفت . این آزمایشات در طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی ، ترافیک و جاده های مختلف صورت خواهد پذیرفت .

شرکت بوش برای تست خودروهای خودران خود مبلغ ۲٫۳ میلیون دلار دریافت کرده است . هزینه های این آزمایش را CAV یا همان Connected and Automated Vehicle پرداخت کرده است .

انتظار می رود نخستین آزمایشات در اواخر امسال انجام شود . بوش در ماه جاری یک حضور موفق را در CES تجربه کرده است .

مطلب مشابه : راه آهن های هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *